Сертификаты

Свидетельство о методике реабилитацииСертификат о реабилитацииОсобенности лечения инфицированных СПИДом

Згубний вплив алкоголю на організм

Чому так важливо це знати? Тому що багато людей вживають непомірно алкоголь навіть не підозрюючи про наслідки. Тому наводимо тут інформацію для гостей сайту нашої клініки лікування алкоголізму та наркоманії.

Ендогенний алкоголь є одним з незамінних продуктів обміну речовин.

Алкоголь згубно ввливає на мозок

 
 

Окислення етанолу забезпечує близько 10% енергетичних потреб організму. Цим пояснюється той факт, що алкоголіки менше відчувають потребу в звичайній їжі ніж звичайні люди. Нестача вітамінів і амінокислот в їх організмі призводить до аліментарної дистрофії та авітамінозу.

В організмі алкоголь підлягає окисленню в печінці та інших тканинах. Відомі три шляхи метаболізму етанолу: система алкогольдегідрогенази, мікросомальної система і система каталази.

Етанол має багато мішеней в тілі людини. Він у будь-яких пропорціях може змішуватися з водою. Так само він розчинний у ліпідах і легко проходить через гематоенцефалічний та плацентарний бар'єри. В основі згубного впливу алкоголю лежить взаємодія його з ліпідами в мембранах клітин. В результаті цієї взаємодії відбуваються конфронтаційні зміни в біомолекул і в роботі іонних насосів.

Системи організму і алкоголь

У зв'язку з підвищеною спорідненістю алкоголю до жирів при отруєнні етиловим спиртом страждають в першу чергу органи, які багаті на нього. Тому алкоголізм потребує лікування професіоналами, починаючи з алкогольної детоксикації і закінчуючи післяреабілітаційною підтримкою. Також можливі короткі курси експрес-лікування залежностей. Після співбесіди з залежною людиною та за її бажанням в лікуванні використовуються торпедо, еспераль, подвійний блок, тетлонг. Спеціалісти клініки підберуть оптимальний для конкретної особи метод та термін лікування, щоб це було ефективно і результатом було повне викорінення залежності.

При вживанні алкоголю активізація парасимпатичної нервової системи викликає блювотний рефлекс. При хронічному вживанні алкоголю відзначаються дегенеративні зміни в центральній нервовій системі, порушення синтезу білків і розпаду глюкози. Щоб врахувати всі згубні наслідки радимо проводити лікування в клініці, яке спеціалізується з лікування алкоголізму, наркоманії.

Даний матеріал Ви можете також прочитати на російській мові "Действие алкоголя"